Home
Základní informace
Napsal uživatel Zdeněk Šifalda   
Pondělí, 16 Únor 2009 21:26

Zahradní město představuje zajímavou bytovou oblast na samém okraji města Brandýs nad Labem a stala se tak nedílnou součástí čtvrti Vrábí při příjezdu od Prahy. Komplex bytových domů byl dokončen s majetkovou účastí města v roce 2005.

 

Zahradní město

 

Bloky ve 26 schodištových sekcích bytových domů, částečně podsklepených, převážně o třech nadzemních podlažích odpovídají ekonomickým požadavkům pro přibližně 400 obyvatel, typ sestav a různost výrazových forem přidává této obytné lokalitě na atraktivitě. Některé sekce v centru zástavby jsou zvýšené o jedno podlaží s nadstandardními byty se střešními terasami. Součástí zdejšího standardu je 167 stání pro automobily - 115 na povrchu a 52 v bytových domech, suterén obsahuje společný prostor pro prádelny, sušárny a sklepní kóje.

Jednotlivé bloky odděluje komunikace a upravené parky, najdete zde i dvě dětská hřište. V rohových partiích lze využít prostory s grilem, určené k posezení s přáteli.

Obyvatelé se spolu s městem sdružili do Družstva Zahradní Město, v jehož rámci jsou pronajímány byty a nebytové prostory v bytových domech ve vlastnictví družstva jeho členům – fyzickým osobám. Tyto stránky jsou od roku 2009 oficiálními stránkami družstva.

Aktualizováno Pondělí, 16 Únor 2009 21:52
 
Zahradní město - Brandýs nad Labem, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting