Home Zprávy
Zprávy
Přechod na DBVT-2 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Šifalda   
Úterý, 19 Listopad 2019 20:01

 

Vážení členové BDZM,

chtěli bychom Vás informovat o způsobu přechodu na DBVT2 na Zahradním městě. Celý přechod souvisí s uvolněním prostoru pro mobilní sítě 5. generace z rozhodnutí vlády a na základě mezinárodních dohod.

Přechod se týká všech, KTEŘÍ PŘIJÍMAJÍ TELEVIZNÍ SIGNÁL POMOCÍ ANTÉNY, TEDY I TÉ SPOLEČNÉ. Tzn. potřebujeme buďto nový TV přístroj, který má dekódovací zařízení již zabudované, nebo set top box, který stačí úplně základní za cca 500,- Kč.

Naopak se změna netýká lidí, kteří přijímají signál pomocí SATELITU, KABELOVÉ TELEVIZE nebo IPTV (internetové připojení TV) – tyto varianty příjmu signálu jsou většinou zpoplatněny.

K vypnutí programů ČT v Brandýse nad Labem dojde pravděpodobně již 27.11.2019.

Další podrobné informací naleznete také na těchto odkazech:


https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/technika/digitalni-pozemni-vysilani-dvb-t/prechod-na-novy-standard-vysilani-dvb-t2/

https://dvb-t2.cz/

https://www.televiznisignal.cz/prechod-na-dvb-t2/3cs-jak-poznam-jestli-se-me-prechod-na-dvb-t2-tyka?&gclid=Cj0KCQiAn8nuBRCzARIsAJcdIfNU266MHMHl9_4NrCkMRNMXI_jgS6FzwMda_qoKDUc9MXLlp20Nh0EaAsgrEALw_wcB

 

Aktualizováno Úterý, 19 Listopad 2019 20:02
 
Možné výpadky TV signálu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Šifalda   
Pátek, 08 Listopad 2019 21:31

VÁŽENÍ ČLENOVÉ BYTOVÉHO DRUŽSTVA UPOZORŇUJEME NA MOŽNé VÝPADKy TELEVIZNÍHO SIGNÁU Z DŮVODU ÚPRAV SYSTÉMU SOUVISEJÍCÍCH S PŘECHODEM NA DBVT2. NÍŽE ZVEŘEJŇUJEME INFORMACI FIRMY BMB GREEN.

Vážení klienti,
dovolte nám Vás informovat, že zítra v dopoledních hodinách dojde kvůli úpravě anténního systému v souvislosti s optimalizací DVB-T2 příjmu k výpadku signálu společné televizní antény v délce trvání cca 15minut.

Dále bude rozšířen během listopadu příjem STA DVB-T2 o přechodový MULTIPLEX 13 (24.kanál) tak, aby po vypnutí DVB-T vysílání nebyl omezen příjem některých programů např. Nova 2, Nova ACTION, Nova GOLD, Prima Comedy Central apod.
V některých lokalitách je již příjem přechodového MULTIPLEXu 13 zajištěn nyní.
Přechodové MULTIPLEXy 11 (ČT) a 12 (Nova, Prima) jsou již v rozvodech v naší správě šířeny mnoho měsíců.

Na závěr si Vás s předstihem dovolujeme informovat, že kromě přechodu na DVB-T2 resp. vypnutí DVB-T vysílání od konce listopadu, nastane začátkem ledna 2020 přeladění přechodových MULTIPLEXů 12 a 13 na konečné MULTIPLEXy 22, 23 a 24.
MULTIPLEX 11 České televize zůstane již beze změny, pouze bude přejmenován na MULTIPLEX 21.
Toto přeladění je způsobené změnou ve vysílání na straně vysílačů (změna vysílaného kanálu/frekvence) a opět obnáší jednorázovou úpravu systému STA, což je naše práce, ale bohužel i nutné přeladění televizorů nebo set-top-boxů ve Vašich domácnostech.

S pozdravem,
Ing. Jiří Blažek

Aktualizováno Pátek, 08 Listopad 2019 21:32
 
Úprava nabídky firmy BMB-Green PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Šifalda   
Středa, 23 Říjen 2019 16:41

Zveřejňujeme i zde informaci firmy BMB Green o úpravách jejich tarifů poskytování internetového připojení a kabelové televize na Zahradním městě. Pokud jste zákázníky této společnosti, pravděpodobně jste níže uvedený text obdrželi v elektronické poště.

 

Dobrý den,
rádi bychom Vám představili novinky v poskytovaných službách platné od 1.12.2019.

 • sleva:
  • u samostatné služby Internet bude poskytnuta sleva 200,- Kč vč. DPH u obou služeb:
   • nově nižší služba (i110M) - 283,- Kč vč. DPH měsíčně (před slevou 483,- Kč vč. DPH)
   • nově vyšší služba (i220M) - 506,- Kč vč. DPH měsíčně (před slevou 706,- Kč vč. DPH)
  • nové balíčky služeb Internet + kabelová televize IPTV s novou další slevou 200,- Kč:
   • nově i110M + Mini - 399,- Kč vč. DPH měsíčně (před slevou 599,- Kč vč. DPH)
   • nově i110M + Basic - 577,- Kč vč. DPH měsíčně (před slevou 777,- Kč vč. DPH)
   • nově i110M + Max - 999,- Kč vč. DPH měsíčně (před slevou 1.199,- Kč vč. DPH)
   • nově i220M + Mini - 589,- Kč vč. DPH měsíčně (před slevou 789,- Kč vč. DPH)
   • nově i220M + Basic - 699,- Kč vč. DPH měsíčně (před slevou 899,- Kč vč. DPH)
   • nově i220M + Max - 1.199,- Kč vč. DPH měsíčně (před slevou 1.399,- Kč vč. DPH)
  • sleva je platná po dobu trvání smlouvy nebo minimálně do 31.12.2023
  • zkontrolujte si prosím, zda máte uhrazeny poplatky za služby, a prosíme o případnou úhradu opomenutých plateb vždy pod variabilním symbolem, kterým je číslo Vaší smlouvy. V rámci poskytnutí slevy Vás budeme v případě evidence nedoplatků kontaktovat.
  • pokud jste zákazníci s aktivní službou (již aktivní služba nebo nová objednávka do 30.11.2019), pak nemusíte dělat nic a sleva Vám bude odečtena od faktury za 12/2019, kterou Vám budeme zasílat v lednu.
   • v lednu pak doporučujeme nastavit či změnit Váš trvalý příkaz na novou částku po slevě s úhradou ideálně mezi 12.-15. dnem v měsíci a s variabilním symbolem, kterým je číslo Vaši smlouvy.
  • nové smlouvy již budou uzavírány se slevou.
 • navýšení rychlostí Internetu od 1.12.2019:
  • nižší službu i110M navýšíme na i150M, což v případě kabelového připojení znamená maximální rychlosti stahování 150MBit/s a odesílání 15MBit/s a v případě optického či metalického připojení stahování 150MBit/s a odesílání 75MBit/s
  • vyšší službu i220M navýšíme na i300M, což v případě kabelového připojení znamená maximální rychlosti stahování 300MBit/s a odesílání 30MBit/s a v případě optického či metalického připojení stahování 300MBit/s a odesílání 150MBit/s
  • běžné rychlosti se pak pohybují na úrovni 90% rychlostí maximálních při běžné zátěži.
  • v případě problémů s dosahovanými rychlostmi prosím vždy připojujte dostatečně výkonný počítač či notebook kabelem přímo k námi dodanému zařízení (modem, optický či metalický router). Měření přes WiFi připojení či přes levný/starší router, na mobilu/tabletu či na chytré TV velmi pravděpodobně díky omezené propustnosti a výkonu skončí neúspěchem.
 • upgrade sítí "na optiku":
  • jsme připraveni konzultovat a následně provést výstavbu optických sítí i v objektech, kde naše služby provozujeme na jiné technologii.
  • před vlastní realizací doporučujeme zvážit zejm. stavební náročnost a vzhled provedení - vrtání a lištování nejen ve společných prostorách, kam je navíc třeba umístit odbočné krabice, ale i povrchové vedení kabelu v bytech.

Ostatní podmínky a ceny doplňkových služeb zůstávají beze změny.

Pro další informace navštivte i náš nový web na www.bmb-green.cz

S pozdravem,

Ing. Jiří Blažek

 

 

Aktualizováno Středa, 23 Říjen 2019 16:44
 
Zápisy z Preventivní požární prohlídky 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Šifalda   
Středa, 23 Říjen 2019 16:36

Vážení členové Bytového družstva Zahradní město,

v sekci dokumenty se můžete seznámit se zápisy z Preventivních požárních prohlídek provedených dne 11. října 2019. Představentsvo se samozřejmě bude zabývat uvedenými závadami, nicméně považujeme za důležité, abyste se osobně seznámili s nedostatky zjištěnými touto kontrolou ve Vašem vchodě.

Představenstvo BDZM

 
Svoz BIOODPADU 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Šifalda   
Úterý, 08 Říjen 2019 20:42

Vážení družstveníci, dovolujeme si Vás informovat, že Svoz bioodpadu bude ukončen dne 29.listopadu 2019.

Bioodpad je tvořen biologicky rozložitelnou hmotou, která vzniká např. údržbou veřejné zeleně, sekáním trávy, sběrem listí a spadaného ovoce, a také při přípravě pokrmů (ovoce a zeleniny). Jedná se tedy o organickou (v půdě rozložitelnou) hmotu, která v sobě váže spousty živin, které můžeme ve formě kompostu navracet do půdy.

Mezi bioodpad patří:

listí, tráva, plevel, zbytky ovoce, zeleniny, čajové sáčky, kávová sedlina, zbytky rostlin, piliny, dřevní štěpka z větví stromů a keřů, hlína z květináčů, spadané ovoce atd.

Mezi bioodpad nepatří:

zbytky jídel (tzv. gastroodpad), jedlé oleje, kosti, maso, kůže, uhynulá zvířata, exkrementy masožravých zvířat, znečištěné piliny a všechny další biologicky nerozložitelné odpady.


Váš bioodpad bude zpracován na kompost, který je využíván v zemědělství, pro městskou zeleň či rekultivaci. Kompostování je přirozený biochemický proces probíhající v přírodě, při němž z původních organických látek pod vlivem živých organismů (mikrobů) vzniká stabilní hnojivo – kompost, bohatý na humusové látky a rostlinné živiny.

 

Další informace naleznete na https://www.brandysko.cz/svoz-bioodpadu-2018/d-28096

 

Představenstvo BDZM

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 1 z 7
Zahradní město - Brandýs nad Labem, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting